05 / 07 / 2023

Emoce na trati, DRUTEX podporuje nejmladší plochodrážní jezdce

Tyler Haupt vyhrál Golden Boy Trophy a získal trofej Zenona Plecha. DRUTEX byl opět elitním sponzorem soutěže, ve které soutěží nejmladší plochodrážní adepti nejen z Polska, ale také z Dánska a Německa.

Letošní ročník se konal 1. července na gdaňské mini dráze, která se nachází v blízkosti stadionu, na kterém soutěží závodníci Wybrzeża - na ulici Zawodników 1. Účastníky byli mladí jezdci ve věku 10-14 let, kteří trénují a soutěží na plochodrážních motocyklech o obsahu 80-125 cm3. Nejen, že závodili na dráze, ale mohli se také setkat i s legendami černého sportu, jako jsou čtyřnásobný mistr světa Hans Nielsen a Marvyn Cox, Grzegorz Dzikowski nebo Roman Jankowski.

Během závodů v Gdaňsku nebyla nouze o emoce. Nakonec zvítězil Tyler Haupt z Německa. Polští mladí závodníci skončili mimo stupně vítězů. Nejlepší z nich byl Franciszek Szczyrba, který obsadil čtvrté místo.

-    Hodnoty přítomné ve sportu, jako je fair play, soutěživost a pozitivní emoce, jsou nám velmi blízké a vždy jsme se jimi řídili rovněž v podnikání. A plochá dráha je jedinečný sport, kde mají inovace a nové technologie zvláštní význam. Stejně jako v naší firmě.  Gratulujeme nejen vítězi, ale i všem účastníkům těchto závodů. Mnoho z nich bude pravděpodobně za pár let slavných – říká Paweł Grzonka, marketingový ředitel společnosti Drutex S.A.

Závody Golden Boy Trophy jsou vzpomínkou na Zenona Plecha - jednoho z nejlepších plochodrážních jezdců na světě. Během své kariéry se mu přezdívalo Golden Boy. Zemřel v listopadu 2020. Závody organizuje jeho syn.

-     Jsem velmi vděčný a hrdý, že firma DRUTEX S.A. byla opět s námi a mohli jsme vytvořit tuto skvělou událost pro budoucí generace plochodrážních jezdců a připomenout tátu. Je to něco úžasného - říká Krystian Plech, syn polské plochodrážní legendy a organizátor turnaje.